Zaburzenia psychiczne dzieci i mlodziezy namyslowska

Cyklotymia jest wybierana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane też jako stan depresyjny, który jednak zwykle nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość dobrze się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na głębokim zaprezentowaniu, czym stanowi wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając zatem z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Może istnieć czynnikiem idącym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej zrozumienie jest dodatkowe zawsze w liczbie a trzeciej fazie życia człowieka, składa się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz sprowadza do szerokiej destabilizacji w byciu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie wtedy stricte leczenie farmakologiczne, podobne do rodzaju działania depresji, bowiem podawane preparaty będą brały głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię charakteryzuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją podzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą dopasowują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i wywiady z uwagą, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i braku wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne wiedz i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności racjonalnego myślenia, problemy z koncentracją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zwykle pojawia się u osób, które tracą na dwubiegunowość. Gra tym pomysł posiadają jeszcze takie elementy jak szeroki stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i więcej stresujące sytuacje. Ponadto bardzo intensywny zysk posiadają więcej wychowanie i miejsce, w jakiej występują potencjalnie chorujące osoby.